تور مالزي

بخش مقالات تور مالزي

 
 

نمايشگاه مالزی

فروشنده مالزی

مالزي سنگاپور

تورمالزي

مالزي سنگاپو

تور مالزي

مالزي

بلیط مالزی

قیمت تور مالزی

در مالزی

گشت در مالزی

تحصیل در مالزی

ملاکا در مالزی

پنانگ در مالزی

کوالالامپور در مالزی

ساحل در مالزی

تور در مالزی

اقامت در مالزی

هتل در مالزی

خرید در مالزی

 

تور مالزی


پایتخت : کوالالامپور
شهرهای توریستی : کوالالامپور ، پنانگ ، ایپوره , جوهور باهارو , ملاکا , پتالینگ جایا , تاوای و کلانگ
جمعیت : ٢٨٠٠٠٠٠٠
مذهب : مسلمان 53 % بودایی 21 % مسیحی 10 % هندو 6 % ساير 10 درصد
واحد پول : رینگت (MYR) معادل ٢٧٥٠ ریال
زبان : مالایی، انگلیسی
فاصله هوائی تا تهران : حدوداً ٧ ساعت
ساعت : حدود سه ساعت جلوتر از تهران
پیش شماره : ۰۰۶۰
ولتاژ برق : ۲۲۰ ولت و ۵۰ هرتز

قدمت مالزی به اواسط قرن نوزدهم میلادی می رسد که در آن هنگام، حاکم مالای عده ای را برای کار در معادن قلع به این منطقه فرستاد. کوالالامپور پایتخت کشور مالزی و بزرگترین شهر این کشور است. کشور مالزی در تمام طول سال تقريبا دارای دماي هوا گرم و شرجي مي باشد. این کشور در جنوب شرقی آسيا واقع شده و از دو قسمت کاملاً مجزا تشکيل می‌شود از لحاظ جغرافيائی ميان ۱ تا ۷ درجه عرض شمالی و ۱۰۰ تا ١١٩ درجه طول شرقی قرار دارد. در سفر به مالزی یکی از یکنواخت‌ ترین آب و هواهای آسیا را تجربه خواهید کرد . دمای هوا از 20 تا 30 درجه‌ سانتی‌گراد در مناطق مختلف در نوسان است. احتمالا دو سه روز اول سفر گرما و رطوبت بالا برای شما آزار دهنده خواهد بود، ولی به لذت از مناظر و شهرهای مالزی می ارزد. ساکنین کشور مالزی از سه نژاد مالایی (60%)، چینی (27%)، هندی(12%) و غیره(1%) تشکیل شده است مردم مالزی افرادی بسیار خون گرم و میهمان نواز هستند و ایرانی ها را بسیار دوست دارند. با توجه به طبیعت بخشنده این سرزمین بومی ها که اکثرا مسلمانند دارای اخلاقی خوش و دست و دل باز هستند این كشور از دو قسمت تشكیل شده است. بخش غربی، شبه جزیره مالایا و بخش شرقی، شامل مناطق سابا وساراواك است كه به طول 700 كیلومتر، در جنوب دریای چین، گسترده شده است. قسمت شرقی مالزی به دلیل دارا بودن بافت بسیار سنتی و کمبود خدمات توریستی کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد، اما جنگل‌های شگفت‌‌انگیز ساباه و ساراواک می‌توانند انتخاب مناسبی برای افراد ماجراجو باشند. مالزی كشوری است كوهستانی و پوشیده از جنگلهای استوایی. آب وهوای این كشور، گرمسیری بوده ، و هوا در تمام مدت سال، گرم و مرطوب است. میانگین بارش سالانه مالزی به ٢٥٠ سانتی متر می رسد.
فصل باران‌های شدید در بخش غربی از شهریور تا آذر و در بخش شرقی از مهر تا اسفند می‌باشد. بهترین زمان سفر از لحاظ فرهنگی و تفریحی ماه مبارک رمضان و سال نو چینی می‌باشد. با وجود اکثریت مسلمان و بودایی این دو زمان یکی از بهترین اوقات برای لذت از فستیوال‌های خرید و تفریح مالزي هستند. مالزي يكي از توسعه يافته‌ترين كشورهاي آسياي جنوب شرقي از نظر اقتصادي است كه در عين حال از تنوع فرهنگي زيادي برخوردار است.
مالزی یكی از بزرگترین صادركنندگان قلع در جهان می باشد. همچنین، ٤٠ درصد كائوچوی جهان نیز، در این كشور تولید می شود. صادرات مهم آن عبارتند از: روغن نخل بوكسیت طلا -كائوچو نفت خام و الوار، تنباكو آناناس كاكائو و ادویه. اكثر جمعیت مالزی كشاورز بوده و نیز، به پرورش خوك گاو گوسفند بز و گاومیش، می پردازند. مالزي در سال‌هاي اخير اجراي برنامه‌هاي توسعه‌اي را در دستور كار خود قرار داده است كه سبب شده اين كشور در زمره كشورهاي صنعتي جهان دسته‌بندي شود.
 

پایتخت مالزی، کوالالامپور بیشترین جاذبه‌های تفریحی کشور را در بر می‌گیرد از دیگر شهرهای توریستی مالزی می‌توان به گنتین (Genting) اشاره کرد. نباید جزایر استوایی مالزی را نيز نادیده گرفت. لنگکاوی، تیومان و ترنگانو توریستی‌ترین جزایر مالزی می‌باشند.. پنانگ و پورت دیکسون نیزاز شهرهای ساحلی مالزی به شمار می‌آیند. لازم به ذکر می باشد که شرکت خدمات گردشگری الکترونیکی پرشیا تراول مارت قادر به رزرو پرواز به هر کدام از این شهرهای توریستی و همچنین اقامت شما در هتل دلخواهتان می باشد.
 

پایتخت مالزی، کوالالامپور بیشترین جاذبه‌های تفریحی کشور را در بر می‌گیرد از دیگر شهرهای توریستی مالزی می‌توان به گنتین (Genting) اشاره کرد. نباید جزایر استوایی مالزی را نيز نادیده گرفت. لنگکاوی، تیومان و ترنگانو توریستی‌ترین جزایر مالزی می‌باشند.. پنانگ و پورت دیکسون نیزاز شهرهای ساحلی مالزی به شمار می‌آیند.

سایر مقالات تور مالزي

تور مالزی

مؤسسات مرتبط با گردشگری و وظایف آنها

انواع آژانسها و یا دفاتر خدمات مسافرتی موجود در ایران

انواع هتل

انواع هتلها بر حسب ستاره

انواع اتاقهای موجود در هتلها

انواع هتل

انواع تخت در هتل

اصطلاحات مرتبط با حمل و نقل هوایی

فصول کاری در بخش گردشگری

انواع بیمه های مسافرتی

عوارض خروج از کشور

نکاتی در مورد بار مسافر

چند نوع قرارداد تور وجود دارد

هنگام عقد قرارداد تور چه نکاتی را باید مد نظر داشت

مؤسسات مرتبط با گردشگری و وظایف آنها

تور ایتالیا پاییز 96

تور اتریش 4 شب و 5 روز

تور هند پاییز 96

تور سنگاپور | قیمت تور سنگاپور بالی 95

تور مالزی سنگاپور پاییز 95

تور کوالالامپور + سنگاپور( پرواز ماهان)

تور کوالالامپور (پرواز ماهان)

قیمت تور مالزی | تور مالزی تابستان 96

تور پینانگ مالزی تابستان 96

تور مالزی سنگاپور بهار 96

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی آسان هجرت

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی آذین گشت

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی بالابان سیر

شرکت خدمات مسافرتی بهار پرستوها

آژانس هواپیمایی اوتانا تراول 88610002

شرکت خدماتی مسافرتی و جهانگردی گشت گل یاس

شرکت خدمات مسافرتی قصر ایلیا گشت

آژانس جهانگردی و مسافرتی پرواز ابریشم

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی قاصدک سیر مهرگان مشهد

شرکت خدمات مسافرتی ریما گشت